HAKKIMIZDA

Sigorta ve Trafik kazası Magdurları dernegi

Sigorta ve Trafik Kazası Mağdurları Derneği, ülkemizde yaşanan trafik kazaları, iş kazaları, yanlış tedavi ve çeşitli haksız eylemlere maruz kalınması neticesinde mağduriyete uğramış vatandaşlarımızın oluşan her türlü zararını en aza indirilmesi, ortadan kaldırılması ve zararların giderilmesi amacıyla hak sahiplerine hukuki bilgilendirme yapılması, zarar sonucunda mağdur olan hak sahiplerinin tazminat haklarının neler olduğu konusunda bilinçlendirilmesi ve bu tazminatların hak sahiplerine ulaştırılması amacı ile kurulmuştur.

Derneğimiz; bu konularda uzman üye ve çalışanları aracılığıyla, uygulanması gereken prosedür hakkında bilgi verilmesini ve hak sahiplerini koruyan mevzuatın öğrenilmesini amaçlayan bu yardımlar için ücret talep etmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

Dernek olarak, uzman kadromuz ile birlikte, mağduriyete uğramış vatandaşlarımızın yanında yer alarak hem kanuni haklarını almalarını hem de toplumsal hayata tekrar sağlıklı bir şekilde katılmasına yardımcı olmaktayız.

İlkelerimiz: Şeffaflık, ulaşılabilirlik, gizlilik ve hızlı bir şekilde çözüm odaklı olmak.

Hızlı çözüm ilkemiz doğrultusunda, trafik kazalarından kaynaklanan tazminat davaları, derneğimiz hukukçuları tarafından 6 aya kadar sonuçlandırılmaktadır. Bu süreç, dosyanın durumuna bağlı olarak 45 güne kadar kısalabilmektedir.